רעיונות מדליקים ליום גיבוש לחברות

Anidor

22/12/2022

אף חברה בימינו לא תוותר על גיבוש העובדים שלה משו שהוכח שמדובר לא רק בצ'ופר אלא בדרך טובה לעודד חיברות ולשפר תקשורת בין אנשים שעובדים יחד. מטבע הדברים, רבים מהם לא מקבלים הזדמנות להכיר אחד את השני לעומק גם כאשר יש הרבה זמן משום שהוא ממוקד בעבודה, ולכן אין דרך טובה אחרת להעמיק ביניהם את ההיכרות מלבד ימי גיבוש לחברות. כשעושים את זה נכון אפשר להעניק לעובדים הרבה יותר מחוויה חברתית מהנה ומסיבה או יום כיף במקום מסוים. לימי גיבוש יכולה להיות מטרות טובות וחכמות יותר מאשר חושבים עליהן בדרך כלל. אנחנו מכירים את הימים הייעודיים שמקדישים לסדנאות גיבוש למנהלים, אבל כאשר מדובר בשאר העובדים צריך לחשוב על אמצעים אחרים לגבש גם את העובדים הזוטרים וגם את המנהלים כדי ליצור היתוך חברתי מעניין. על הדרך, אפשר לעבוד גם על נושאים שונים שיכולים להתאים גם לחברה שרוצה לחזק היבטים מסוימים בצוותי העובדים שלה. כל יום גיבוש זורק את העובדים לעולם אחר של התנסויות ויש שפע של רעיונות שאפשר להיעזר בהם.

סדנאות נהיגת מרוצים ונהיגה מבצעית

זה לא מתאים לכל חברה ולא מסתדר עם כל העובדים שלא נוהגים, אבל כשמושיבים עובדים מאחורי ההגה ונותנים להם להתחרות צוות בצוות, ללמוד נהיגה מבצעית נועזת ואת כל התרגולים שחייבים לדעת בה וכיצד להגיב, מחדדים את החושים עוד יותר. כולם יודעים שיש קשר בין אופן הנהיגה וההתנהגות על הכביש לבין הדרך שבה מתנהגים בעבודה גם במנהיגות ובהובלה, ולכן ככל שמצליחים להתמודד עם האתגרים המרובים בנהיגת מרוצים ובנהיגה מבצעית בשטח, כך גם אפשר להשליך על ההתנהגות בחברה. גם בה יש אתגרים יומיים שבהם צריך להגיב במהירות וללא אובדן עשתונות ולשמור על שליטה, להתמצא במרחב ולנהוג ברכב או בצוות עובדים. היחס לאנשים אחרים כשנמצאים במצבי לחץ וחייבים להגיע למטרה יחד, להתחרות ולנצח בשוק תחרותי זה בדיוק מה שאפשר למצוא ביום גיבוש כזה. זה נוסף לכיף הגדול של נהיגה מהירה ולמידת טריקים רבים שעוזרים לשחרר אדרנלין וליהנות מהתחרות הבריאה בין האנשים.

ימי גיבוש לחברות עם הרצאות מוטיבציה להתפתחות אישית

אנחנו מכירים את המנטורים והקואוצ'רים שמארגנים כנסים וסדנאות וריטריטים שונים שמיועדים לאנשים שרוצים להתקדם בהתפתחות האישית שלהם ולמצוא יותר מוטיבציה ועניין בחיים. יש מורים כאלה לחיים בכל העולם ורבים מהם מגיעים לישראל על מנת לשאת הרצאות ולהעניק חוויות התנסות שונות לקבוצות שרוצות להתנסות בשיטות שלהם. ימי גיבוש לחברות עם ערך מוסך כזה שעוזר לאנשים למצוא פתרונות ומענה לבעיות שונות בחיים שלהם עוזרים להם אישית, אמנם, אבל בדרך זאת הם גם מצליחים לחזק את המודעות שלהם לפוטנציאל שלהם ומימושו גם בקריירה ובמקום העבודה. כך שמה שנותן להם את העניין לשפר את איכות החיים שלהם עוזר להם בסופו של דבר להחזיר לחברה את הערך הגדול שקיבלו בימים מרוכזים כאלה של הרצאות, סדנאות והתנסויות אישיות.

סדנאות צחוק, משחק ואלתורים

שחקנים שונים מעבירים ימי גיבוש לחברות שבמוד בהם הוא הסחת דעת מוחלטת מהמציאות החיצונית, כדי שיוכלו להשתחרר ולצחוק צחוק משוחרר ואמיתי. זה נשמע טריוויאלי אבל בלחץ החיים המודרניים קורה לא פעם שאנחנו שוכחים אפילו לנשום נשימה עמוקה ואז נזכרים בזה ומתפלאים כמה הדבר הזה הפך לאוטומטי. משחקי תפקידים ואלתורים שמעבירים שחקנים ואמנים שמתמחים בהנחיית קבוצות מוסיפים הרבה עניין לימי הגיבוש משום שאפשר בקלות למצוא את עצמכם נחשפים בפעם הראשונה בפני החברים והעמיתים שלכם, וזה דור שאומץ אבל גם משחרר ומקרב מאוד. התוצאות של ימים כאלה שבהם מרשים לעצמכם להיות מישהו אחר, להראות צדדים אחרים שלכם, לגלות כישורים ומיומנויות מפתיעים ושימושיים יכול להוסיף לכם רובד נוסף אפילו כמנהלים או כעובדים מן המניין. בסופו של דבר, תוכלו ליישם זאת גם בחיים וגם בעבודה.

טיולי שטח מאתגרים

טרקטורונים, ג'יפים, אופניים, סוסים, כל כלי רכב אחר מתאים ליום טיולי שטח בכל אזור בארץ שבו תרצו להיות, בכפוף למזג האוויר. מלבד הנסיעה יחד בטבע, חוויה שמשחררת תמיד אנדורפינים ואדרנלין ומאפשרת לכם לגלות צדדים שלא תיארתם לעצמכם שיש בכם, אתם יכולים להציב לעובדים אתגרים של בישול בשטח, איסוף מצרכים, הקמת תנור או בור לפויקה, טיפוס מצוקים או גלישה מהם, טיול רגלי שמחייב גם עזרה הדדית, ביקור באתר חשוב שמלמד אתכם משהו היסטורי ומוסיף עניין לחיים, או פשוט לנסוע יום שלם בשטח מבלי לעצור אלא לארוחות ולהתרגעות כדי לנשום אוויר צח. כשעוצרים ואוכלים יחד אפשר להזמין גם מנחים למשחקים קבוצתיים או לניהול שיחות של דינמיקה חברתית לליבון סוגיות שונות שמעניינות אתכם כעובדי חברה. לפעמים, כשמשנים זירה משנים גם את נקודת המבט על כך וזה תורם לחברה.

קסמים, מנטליסטים, אמנות החושים

האמנויות של הבלתי אפשרי מוכחות כאפשריות מאוד כאשר מזמינים אמנים כאלה שמציגים בפניכם את הצגת המנטליסטים או את הקסמים המרתקים למבוגרים. מלבד ההופעה עצמה אפשר להתנסות בכך ולהזמין הרצאות כדי להבין כיצד אפשר לשלוט טוב יותר בהעברת מסרים לאחרים ובתקשורת ביניכם. זה מה שחשוב לפעמים בעבודה, כדי לייעל את התקשורת בין העובדים וביניהם ובינם ללקוחות.

ספורט מים ונחלים

בישראל אוהבים מאוד את הים ואת הנחלים וכשיוצאים יחד לחוויות כאלה על יאכטות, סירות וקיאקים, אפשר למצוא אתגרים נהדרים לעבור אותם יחד כצוות עובדים שהופך לשייטים. המים מרעננים תמיד ומוסיפים עניין והרבה כיף, ויחד עם הארוחות שאוכלים יחד בשטח אפשר ליצור גיבוש נהדר וגם לשפר את הכישורים והמיומנויות שלכם בהובלה, בתיאום וארגון וגם בתכנון וביישום ידע חדש. חוויה שאי אפשר שלא לחזור ממנה מרוצים.

 

מאמרים נוספים

איך ליצור חוויה בלתי נשכחת לצוות שלך מחוץ למשרד

5 דרכים יצירתיות לחיזוק הקשר והתקשורת בין העובדים

ימי גיבוש ככלי לשיפור התקשורת ועבודת הצוות במשרד

חשיבות ימי גיבוש הצוות להגברת שביעות הרצון והמוטיבציה של העובדים

כיצד ליצור חוויות מגוונות בטיולי ערב וימי גיבוש: הכלים והאטרקציות שיעזרו לכם ליצור חוויות בלתי נשכחות לצוות

ניהול אירועי חברה: איך לתכנן וליישם אירועי חברה מותאמים אישית שיתרכזו בחוויות ובגיבוש צוות

השאירו לנו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם.