רעיונות מגניבים לטיול גיבוש צוות

Anidor

21/11/2022

צוותי עובדים קיימים בעיקר במקומות עבודה שבהם חייבים לעבוד ביחד על רעיונות ומשימות משותפות, ולכן לא פלא שחשוב לשמור על המרקם החברתי ועל הגיבוש בין העובדים בצורה סבירה. קשה מאוד להתקדם לעבר מטרה כלשהי כאשר יש הרבה חילוקי דעות או כאשר נעדרים אותה תפיסה מגובשת של הדרך שצריך לעשות גם ללא מילים לעתים. את הגיבוש האמיתי שגורם לכך שתהיה יותר כימיה בין חברי הצוותים אפשר לעשות באמצעות יום גיבוש לצוות עובדים. נחוצות פעילויות שונות שמוציאות מחוץ לקופסה ומציבות אתגרים שונים בפניהם, כדי לספק להם ערוצי התקשרות והידברות אחרים שבהם אפשר לפתח את הכימיה ואת ההבנה ביניהם ולשתף פעולה. לכן, ההמלצות להלן יכללו טיולים שבהם יש יותר מאשר צפייה בנוף והתפעלות מאתרים.

טיול שכולל משימות ספורט אתגרי

ימי גיבוש מותנים בהשתתפות צוותים שמתאימים למשימה ומכיוון שסביר להניח שלא כולם יכולים לעמוד בהן אז מתכננים אותן בהתאם לכך. כשמתכננים יום גיבוש לצוות עובדים צריך לקחת בחשבון גם מגבלות ויכולות של העובדים עצמם, למטרות הביטוח ולמטרות הצלחת המשימה, כמובן. אי אפשר לקחת עובדים ליום גיבוש אינטנסיבי כשמדובר בעובדים מבוגרים שאינם בכושר, אבל גם להם אפשר להתאים משימות אתגריות בשטח שהן פיזיות ודורשות התמדה ונחישות, דבקות במשימה ושיתוף פעולה עם חברי הצוות על מנת להגיע לסופו. יש כמה וכמה אפשרויות לעשות זאת, כאשר האתגריות ביותר הן משימות טיפוס על מצוקים וגלישה מהם, פעילות ימית כמו בסדנאות שיט והפעלת יאכטות, ימי נהיגת מרוצים ונהיגה מבצעית שיכולות לשפר כישורים כמו חשיבה מהירה וקבלת החלטות בלחץ, חתירה להשלמת המשימה ודבקות בה וגם תשומת לב רבה יותר לפרטים מסביב ולאובייקטים נוספים ועוד יכולות שבדרך כלל לא מתייחסים אליהם. השיקול החשוב ביותר במשימות כאלה הוא השיפור המתבקש בעבודת צוות וקריאה נכונה יותר של אנשים אחרים.

יום גיבוש לצוות עובדים בסדנאות

אחד הרעיונות הפוריים ביותר הוא יום גיבוש לצוות עובדים בסדנה שבה צריכים להפיק מוצר כלשהו, מוצר מוגמר שיהיה מדויק ובעל תוצאה מצוינת שאפשר להשתמש בה, כמו בנייה של מתקן מסוים בנגרות או בכל תחום אחר של מלאכת כפיים, או בישול כלשהו שדורש למידה של חומר תיאורטי ומעשי ועבודת צוות להקים את המתקן לבישול ולבשל בו. סדנאות בישול בטבע או סדנאות ליקוט צמחים הן דוגמה מצוינת למה שאפשר לעשות ביחד כאשר נמצאים בטריטוריה לא מוכרת שמחייבת אתכם ללמוד ולהשקיע בלמידה של חומרים ומאפיינים שונים על מנת לעשות את הדברים נכון ואחר כך לדאוג לעצמכם בצורה עצמאית, כפי שרק ישראלים יודעים לעשות. זה גם יכול להביא לידי ביטוי את היכולת לאלתר ולהגיע לתוצאות מצוינות בכל מקרה ולשפר את התקשורת ביניכם בתנאי שדה ותנאים שמקשים עליכם קצת יותר מהרגיל. בבישול התוצאה היא מה שאתם אוכלים ולכן כמה שיותר לומדים על זה ועובדים טוב יותר, כך גם התוצאה טעימה יותר ואינה מוטלת בספק – מי שטרח בסדנה יאכל וייהנה מזה.

סדנאות ספורטיביות עם תחרויות ופרסים

אם אתם עובדים במקום עבודה שיש בו תחרותיות טבעית אבל אתם רוצים להגביר את מידת שיתוף הפעולה ואת המוטיבציה לזכות בהישגים, אין ספק שספורט תחרותי הוא הדרך הטובה ביותר לקשר בין עבודה ומאמץ לבין התוצאה. התחרות עצמה יכולה להיות כל ספורט שבוחרים לעסוק בו או אפילו תחרויות היתוליות למיניהן שאפשר להמציא כדי לגרום לדינמיקה הקבוצתית לזרום. כמו כן, אפשר להגביר את שיתוף הפעולה בתחרויות משחקים כמו קט רגל, כדורסל, כדורעף או כדורמים או אפילו כדור חופים. יש לא מעט תחרויות ספורט שבהן אפשר גם לעודד את הכישורים האינדיבידואליים וגם לשפר את עבודת הצוות כדי להראות להם לאן אפשר להגיע בצורה כזאת. יום גיבוש צוות עובדים כזה יכול להפוך להפנינג גם של תחרות צוותים זה מול זה ולא רק בתוך הצוות. אפשר להביא את כל המחלקה או את כל החברה. כשמלווים תחרויות כאלה בכל ההווי, כולל עידוד, תלבושות מיוחדות עם כיתוב מתאים, ארגון אוכל ושתייה לאחר התחרות וכמובן מעמד חלוקת פרסים ומדליות, זה הופך להרבה יותר משמעותי ורשמי מאשר תחרות מאולתרת רק בשביל ההנאה.

טיולים לחפירות ארכיאולוגיות

אחד הדברים המרתקים בישראל הוא הארכיאולוגיה שלה. חפירות ארכיאולוגיות משמשות כל צוות לגיבוש גם תוך כדי עבודה ולמידה על התקופה ועל האתר שבו עובדים. מלבד ההישגים שאפשר להשיג תוך כדי חפירה ומדידה וביצוע כל המשימות הנדרשות באתר כזה, אפשר ללמוד המון על עצמכם, על הקשר למקום ועל ההיסטוריה הישראלית ולהפיק מכך הרבה מאוד לקחים גם לגבי עבודה נכונה על ציר הזמן בכל מקום עבודה. זה מחזק מאוד גם את הזהות הישראלית ואת האחיזה בקרקע והערכה מחדש של כל מה שהשגנו כאן עד היום.

טיול לביצוע התנדבויות מרוכזות

התנדבויות מרוכזות פירושן מבצעי התנדבות מיוחדים לפי פרויקטים עונתיים או צורך אמיתי שנוצר בגלל חשיפת מקרה שזקוק לכך. לא פעם מקומות עבודה מתגייסים לתת חסות לארגונים או למקומות שבהם זקוקים למתנדבים או למבצע מסוים, כמו מבצע חלוקת מזון או מבצע לשיפוץ דירה או מתחם כלשהו. קורה גם שמנצלים את מקומות העבודה המסודרים ובעלי הרצון הטוב כדי להוציא בצורה מאורגנת עובדים על מנת לבצע משימה כזאת וכפי שאומרים במצבים כאלה, לפעמים התורם נתרם יותר מהמעשה עצמו ומהעזרה. התחושה טובה והדינמיקה שנוצרת בין חברי הצוות יכולה לגלות להם משהו נוסף על עצמם ובזאת גם לשפר את היחסים ביניהם גם במקום העבודה. כשמגלים משהו חדש ומפתיע לטובה על החברים שלכם לעבודה זה בוודאי משפיע לטובה על אופן העבודה שלכם על כל משימה.

 

מאמרים נוספים

איך ליצור חוויה בלתי נשכחת לצוות שלך מחוץ למשרד

5 דרכים יצירתיות לחיזוק הקשר והתקשורת בין העובדים

ימי גיבוש ככלי לשיפור התקשורת ועבודת הצוות במשרד

חשיבות ימי גיבוש הצוות להגברת שביעות הרצון והמוטיבציה של העובדים

כיצד ליצור חוויות מגוונות בטיולי ערב וימי גיבוש: הכלים והאטרקציות שיעזרו לכם ליצור חוויות בלתי נשכחות לצוות

ניהול אירועי חברה: איך לתכנן וליישם אירועי חברה מותאמים אישית שיתרכזו בחוויות ובגיבוש צוות

השאירו לנו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם.